Çağrı Merkezi / 0 535 394 92 94

Bize Yazın / sales@seslichatpanel.com

Sosyal Medya Danışmanlığı

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Sosyal Medya / Sosyal Medya Danışmanlığı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Milenyum döneminin insan hayatına kattığı en büyük yenilik sosyal medya iletişimi. Her ihtiyaç için farklı bir sosyal kanal, her kanal için farklı bir jargon, farklı bir kullanıcı alışkanlığı…

header-png

Kullanıcı alışkanlıkları, her gün değişmeye devam ediyor. Market reyonunda bir ürün satın almak üzere olan birey, bu ürünü hızlı bir şekilde arama motorlarında arayarak ürün hakkındaki tüm bilgilere ulaşabildiği gibi, ürün markasının sosyal medya iletişimine göz atarak satın alma süreci sonrası destekler hakkında da bilgi alabiliyor.

 

Peki markanız bunun için hazır mı?

 

Sosyal medya; çok fazla alana sahip olan bir mecralar bütünü olmaya devam ediyor. Sunduğunuz hizmetlerin ve sattığınız ürünlerin satış sonrası desteklerini kullanıcılara aktarmanın en kolay yollarından bir tanesi de düzenli sosyal medya iletişimi kurmak! Bu iletişimi kurarken; iletişim kurulan mecranın genel jargonuna uygun hareket edip, kurulacak iletişimin samimiyet dengesinin de korunması gerekiyor. Örneğin Facebook için hazırladığınız bir gönderinin ulaştığı hedef kitle yaş aralığı 24 – 32 olup, bu hedef kitleden oldukça olumlu bir geri dönüş alsanız da aynı gönderinin Instagram’da 16 – 25 yaş aralığına ulaşması ve olumsuz geri dönüşlerin gelmesi mümkündür. Bu yüzden her sosyal medya mecrası için farklı bir iletişim yöntemi geliştirmeniz gerekir.

Facebook, 2014-2016 döneminde Türkiye genelinde en çok kullanılan sosyal mecra olsa da hem Facebook’un erişimler için kısıtlamalara gitmesi, hem de genç kitlenin farklı mecra arayışlarına geçmesi sebebiyle; popülerliği devam eden bu mecra, orta yaş ve yaşlı kesimlere erişim için önemli bir kaynak olmaya devam ediyor. Marka için Facebook vasıtasıyla kurulacak iletişimin, ulaşılması hedeflenen kitlenin günlük alışkanlıklarına uygun olması gerekiyor.

Hızlı bir akışa sahip olan Twitter, günümüzde markalar için ağırlıklı bir şekilde şikâyet merkezi olarak kullanılıyor. Etkileşim oranlarının yüksek olduğu Twitter’da müşteri memnuniyeti sağlamak isteyen markalar, sadece taglendikleri tweetlere değil, isimlerinin geçtikleri tüm tweetleri takip ederek, şikâyet ve önerilere göre yol haritası belirlenmesi gerekiyor.

Facebook tarafından satın alınan Instagram, özelliklerini Facebook ile birleştiriyor olsa da gün içerisinde kullanıcıların daha sık ziyaret ettiği bir mecra olmaya devam ediyor. Görsel iletişimde başarının büyük bir önem arz ettiği Instagram’da iletişim kurmak isteyen markalar, kurumsal kimliklerine uygun bir görsel dil geliştirmeliyken, kullanıcıların anasayfasında yer edinebilmek için bu dilin akılcı bir şekilde pazarlanması gerekiyor.

Ağırlıklı olarak insan kaynakları departmanları tarafından takip edilen LinkedIn, markanın ürünleri ve hizmetleri üzerinde gerçekleştirdiği geliştirmeler, yenilikler için vazgeçilmez bir duyuru mecrası. Diğer sosyal medya kanalları kadar yüksek bir etkileşime sahip olmayan LinkedIn’da markalar gelecek planları ve bu planları hayata geçirmek için atılan adımlar hakkında güncellemelerin yer verilmesi halinde potansiyel insan kaynağı ihtiyaçları için hızlı çözümler üretilmesi açısından önem arz ediyor.

Kullanım açısından çok daha genç kitleye hitap eden Tumblr, tıpkı Twitter gibi oldukça hızlı bir akışa sahip. Ağırlıklı olarak görsel bir akış barındıran Tumblr’da markaların genç kullanıcıları ve müşterileriyle hızlı bir iletişim kurmalarının önemli bir mecrası.

Tamamıyla görsel paylaşım üzerine kurulu olan Pinterest, benzersiz görsellere sahip olan marka ve ürünler için vazgeçilmez bir iletişim mecrası. Kullanıcılarının yaş ortalamasının 40 olduğunun bilindiği Pinterest’te ziyaret başına bir kullanıcı ortalama 13 dakika gibi bir süre geçiriyor. Hem ürün tanıtımı hem de hizmet tanıtımı açısından etkin bir rol oynayan Pinterest’te markanızın kurumsal imajına uygun, etkili bir iletişim kurmak için görsel dil temelinde bir strateji çalışması gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Çözümleme Süreci

Rakip Profiller ve Rakip Markalar İçin Analiz

Strateji Hazırlığı

İçerik Üretimi ve Yönetimi

Sosyal Medya Yönetiminde Reklam Formatları

Sosyal Medya Profil Moderasyonu

Uygulama ve Geliştirme Süreci

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...
kadirli evden eve osmaniye evden eve

sesli sohbet

sesli chat

mobil sohbet

mobil chat

SesliPanel
Sesli Chat

Sesli Chat Sitesi

Sesli Chat Panelcileri

Panelciler

Panelci

Panelcim
seslipanelci
seslipanelcisi